Svátek má: Vladimír

Zprávy

Velikost textu:

Blaha: Naše děti si zaslouží mír, ne americkou válku!

Blaha: Naše děti si zaslouží mír, ne americkou válku!

Vždycky, když já a moje děti přijedu na Slavín, řeknu jim jedno - díky sovětským vojákům, kteří jsou zde pohřbeni, máme na Slovensku klid. A to je nejdůležitější, píše na facebooku Ĺuboš Blaha, slovenský poslanec.

Ĺuboš Blaha, slovenský poslanec
25. ledna 2022 - 09:01

Vyprávím jim o hrdinství ruského národa. Skoro 30 milionů Sovětů zemřelo, abychom mohli žít. Děti otevírají pusu - takové číslo si ani nedovedou představit.

Nemám to srdce jim říct, že dnes nás vedou do války proti stejnému hrdinskému národu, který nás osvobodil od fašistů. Proti národu, který si tolik vytrpěl, abychom mohli žít v míru.

Nemám to srdce jim říkat, že mír je odrazem hrozby, protože stejně jako před druhou světovou válkou, i dnes se na Západě rozhodli, že se budou roztahovat, rozpínat a vést války.

Našli si záminku - Ukrajinu. Američanům je ukraden osud Ukrajinců, pouze je zneužívají jako hůl proti Rusku. Už třetí rok tam nemají ani velvyslance, zvysoka kašlou na tento národ.

Chtějí bojovat s Ruskem do posledního Ukrajince. Chtějí do toho zatáhnout i nás. Chtějí na Slovensku rozmísťovat jaderné zbraně a dělat z nás terč. Potřebují válku v Evropě, aby zničili konkurenci.

V Evropě kvůli eskalaci konfliktu s Ruskem hrozí energetická krize. Ne Američané, ale my to všechno odneseme. Rostou ceny a pociťují to nejvíce chudší země, tak jako my.K čemu je toto celé dobré? Fakt je tak důležité cpát násilím Ukrajinu do NATO? Fakt je tak nezbytné provokovat Rusko na jeho hranicích? Už stačilo - Ukrajina do NATO nepatří!

Nepoučili jste se od Napoleona ani od Hitlera. Rusko nemůžete porazit. Putin ho postavil na nohy a vy na Rusy prostě nemáte. Máte z toho komplexy, Američané, že?

Ruský vliv roste v Africe, vyřešili Sýrii, uklidili majdanisty v Bělorusku i v Kazachstánu, získávají respekt po celém světě. A Američané? Ty po celém světě nenávidí za jejich války a plenění.

Biden je na rekordně nízkých číslech v důvěryhodnosti. Polovina země si myslí, že trpí stařeckou demencí. Psali to v Economistu – není to žádný hoax. USA jsou v troskách, jsou bez lídrů, jsou v úpadku. Ať nám v Evropě dají klid.

Prosím, vysvětlujme našim dětem, že válka je to největší zlo, jaké existuje. Vysvětlujme jim, co je to slovanská vzájemnost. Co to byl fašismus a jak se ze Západu vrací. Vysvětlujme jim, že Rusko je přítel.


Nesmíme dopustit, aby nás zatáhli do války s naším bratrským ruským národem - už stačilo, že nás Dzurinda zatáhl do amerického bombardování bratrské Jugoslávie, už tu hanbu ze sebe nikdy nesmyjeme.

Teď totéž hrozí proti Rusku. Po krvavém Dzurindovi přichází krvavá Čaputová. Spolu s řezníky jako Naď či Korčok. Jednou za to budou potrestáni. Váleční štváči. Zrádci národa.

Seberte své děti na Slavín nebo na nejbližší hřbitov vojáků Rudé armády a řekněte jim – zde leží hrdinové,

Naše děti si zaslouží mír, ne americké války. Zaslouží si štěstí – takové, jaké jsme zažili dnes večer na Slavíně. Zaslouží si dětskou radost. A ne bomby., končí komentář na facebooku Ĺuboš Blaha.

(rp,prvnizpravy.cz,fb,foto:arch.)