Svátek má: Igor

Regiony

Velikost textu:

Opilý řidič nebezpečně vjížděl do protisměru

Opilý řidič nebezpečně vjížděl do protisměru

Na den dvaačtyřicátých narozenin dlouho nezapomene cizinec žijící v Plzni.

Ilustrační foto
17. srpna 2022 - 07:00

V sobotu 13. srpna jej hlídka městské policie v časných ranních hodinách přistihla za volantem vozu pod vlivem alkoholu. Řidič vozidla Reanult Megane Scenic zaujal strážníky městské policie jízdou po Nepomucké ulici. Nebezpečně vjížděl autem do protisměru, navíc mu nesvítilo přední světlo. Hlídka u muže provedla po ověření dokladů dechovou zkoušku. Přístroj Dräger při ní vykázal hodnotu hladiny alkoholu v dechu 2,39 promile. Celou záležitost si na místě převzala k dořešení PČR.

Opilý řidič nebezpečně vjížděl do protisměru
V neděli v podvečer spěchaly hlídky městské policie do Veleslavínovy ulice k případu muže, který v prvním nadzemním patře balancuje na venkovním parapetu a vyhrožuje skokem dolů..

Hlídky se na místě takticky rozdělily. Jedna se snažila muže uklidnit a udržet jeho pozornost tak, aby se druhá hlídka dostala nepozorovaně dovnitř a mohla zasáhnout. Poté, co muž začal své výhrůžky stupňovat, byli nuceni strážníci z důvodu nebezpečí z prodlení dveře uvnitř domu vyrazit. Muže se  nakonec strážníkovi v tváří tvář podařilo přesvědčit, aby se ho zachytil a podal mu ruku. V tu chvíli jej strážník s kolegou bezpečně dostali do vnitřních prostor. Zdravotnická záchranná služba si 44letého Plzeňana převzala a převezla jej z důvodu intoxikace omamnou a psychotropní látkou na PAZS.Zatoulaná andulka
Na svého majitele v plzeňském Útulku pro zvířata v nouzi čeká samička andulky vlnkované. Malý papoušek byl nalezen v pondělí po poledni v ulici Kalikova. „Opeřená tulačka“ dostala od pracovníků zvířecího zařízení jméno Hanička. Nalezenou andulku předala strážníkům 24letá žena, která ji našla sedět na zemi na ulici.

Plzeňskénovinky.cz informovala Jana Pužmanová, tisková mluvčí MP Plzeň.

(jv,plzenskenovinky.cz,foto:arch.mp)Důvěřujete vládě Petra Fialy?

Ano
transparent.gif transparent.gif
27%
Ne
transparent.gif transparent.gif
73%