Svátek má: Vladimír

Politika

Velikost textu:

Štěpánek: Přestaňme testovat a bude po pandemii

Štěpánek: Přestaňme testovat a bude po pandemii

Ve skutečnosti je to naprosto jednoduché. Stačí přestat testovat a bude po pandemii. Ti, kterým opravdu něco je, půjdou k lékaři, a ti, kterým nic není, do práce a do školy. Ne, neděkujte mi, nic nového jsem nevymyslel, po celá staletí to tak bylo.

Petr Štěpánek
27. ledna 2022 - 06:20

A propos. Právě jsem zjistil, že zatímco do nedávna jsme měli nárok na dvě preventivní prohlídky u zubaře za rok, nyní už máme nárok pouze na jednu. Proč tomu tak je? To není těžké domyslet. Nejsou peníze. Bodejť by také byly, když se doma v karanténě válejí lidé, kterým vůbec nic není, ale berou na to nemocenskou.

A takhle my si tu žijeme, dodává na facebooku Petr Štěpánek.

Komentáře:
  • Žijeme ve Francii. V pondělí nebyla moje dcera ve školce, protože v neděli jsme dostali mail, že na sobotní gymnastice byla jedna holčička, která měla rýmu. Takže jsme museli na test, aby se potvrdilo, že naše dcera nebude mít rýmu a může v úterý do školky. Jenže v pondělí večer jsme dostali mail že školky, ze výuka až do konce týdne nebude, protože dite paní učitelky přišlo do kontaktu s někým, kdo měl rýmu, takže paní učitelka musí zůstat doma a náhrada za ní není, protože ta náhrada je v karanténe kvůli tomu, že přišla do kontaktu s tou paní učitelkou, jejíž dite mělo kontakt s osobou, co má rýmu...zabijte mě už radši, já už to nedávám.
  • Proč já musím s tím "pravičákem" souhlasit?
  • Já jen furt nechápu, jak ty testy, které vyrobili kdysik loni, umí poznat ten Omikron, když tenkrát ještě ani nežil
  • Prvních 14 dni platí zamestnavatel, takže nic nevyrabite či neposkytujete služby a peníze letí… za rok mám jednoho zaměstnance už 4x na nemocenské, vždy s podezřením na covid…  • Jsem ráda, že to tak vidí už spoustu lidí..moje kolegyně se nyní válí doma, protože my dvě, které tady jsme jsme jedno pro druhou nebezpečné...ona, protože její syn je pozitivní a já, protože nejsem naočkovaná...a takhle si tu žijeme my...jen mi dotýká, že na to obě....kromě toho, že něco dodržujeme..tak ona si teď umyje doma okna a já tu sama píšu na fb...ale zase za ty prachy..a takhle si tu žijeme a navíc jsme si na to zvykli..ale to mám ještě jeden bizár...mám brigádu v marketu..a tam to ví a hádejte..nic po mě nikdo nechce..nejsou lidi.. protože jsou na covidu, s covidem, na karanténě a nebo zkrátka se jim nechce.ale do restaurace nesmím, do kina nesmím s vnoučaty nesmím, ale s potravinami smím...čím to asi skončí..peníze nejsou, lidi nepracují a když náhodou, tak nemohou, tak se na to nehraje...a pak vidíte demonstraci a oni se diví, co ti lidi chtějí..no...normální život.
  • Nejen, že nejsou peníze na prevenci, oni ani nejsou zubaři, kteří by ji dělali ..
  • Ano, takhle jednoduché by to bylo, kdyby se zdravý rozum nevytratil, a mocným se tohle opravdu nehodí ….
  • prijde mi neuveritelny,kdyz se ny netu dozvim,ze ted jak tu bude vlna omicronu,tak uz se nebude testovat,protoze kapacita testu je denne 160 000 testu denne, a ten omicron tu bude radit jeste vice lidi za den nez tech 160 000. a trasovat hygiena uz vubec nebude,jen u deti do 18 let a stare lidi nad 65 let

(rp,prvnizpravy.cz,fb,foto:arch.)