Svátek má: Vilém

Komentáře

Jiří Valenta

člen Zastupitelstva Plzeňského kraje

Nechtěná rezidua „pravdy a lásky“

Slova o roli a poslání demokracie, či například o lidských právech, lze slýchat od některých elitářsky orientovaných skupina jednotlivců v nezvyklé frekvenci a koncentraci.


Bohužel, namísto široké akceptace dochází působením kontraproduktivního efektu, devalvujícího tyto základní společenské hodnoty, k jejich odmítání.Je to způsobeno účelovou politickou explanací „okolního světa“, a také nepřijatelným, sociálně ekonomickým chováním zmíněných skupin a osob, obecně označovaných jako „pravdoláskaři“.

Faleš a lidsky zavrženíhodná touha po bezohledném sebeprosazení na úkor druhých, obsedantní chtíč společensky vyniknout „za každou cenu“ či například tolik lákavá vidina snadného zisku, lhostejno, že získaného neetickým jednáním, jsou často signifikantními znaky tvůrců „vodopádů slov o pravdě a lásce“.

Snad zatím posledním příkladem a morálního rozporu slov a činů se stal „byznys plán“ podnikatele Bakaly založený na prodeji bytů 43 tisíc, dříve hornických bytů OKD. Kupcem se má stát investiční společnost Round Hill Capital, kde údajně figuruje bývalý manažer a viceprezident Bakalovy někdejší firmy BXR Stanislav Kubáček. Nelze nedomýšlet, že by se tak mohlo jednat o laciný „avšak o to špinavější trik“, jak si na jedné straně reálně ponechat lukrativní obchod s nájemným, který jen v loňském roce přinesl do „bezedných kapes majitele“ přes 460 milionů korun, a na straně druhé se veřejně očistit od obvinění z faktického morálního podvodu na mnoha tisícovkách lidí. V privatizační smlouvě, uzavřené v roce 2004, se totiž společnost RPG Industries, spoluvlastněná Bakalou, zavázala, že v případě převodu bytů je nabídne přednostně nájemníkům, a to za netržních podmínek.

Nájemníci zmíněných bytů si nejspíše budou muset „otírat existenční slzy“ i nadále, i když měli již byty přislíbeny za jednotkovou cenu 40 tisíc korun. Nemůže je, v tomto ohledu, ukonejšit ani skutečnost, že zvláštních eskapád, má štědrý donátor a ideovýmilecpokrytecké „nepolitické politiky“a reálně odlidštěných hodnot lidí kolem Václava Havla za sebou více.

Snad poprvé na sebe ale Bakala negativně upozornil výstavbou svého„ papalášského“sídla, zkolaudovaného v roce 2007, za zhruba 200 milionů korun, kam se nově bude moci přijet dokonce i podzemním tunelem. Nic proti zbohatlickému gustu, „každému co jeho jest“, ovšem fakt, že „skromný domek“vyrostl přímo v oblasti chráněného území na šumavské Modravě, nutí nás všechny významně pozdvihnout obočí.

Jiný megalomanský projekt, spojený s uhlobaronem, propagandistické centrumCharty 77 - Knihovna Václava Havla, nyní sice neleží v „žaludku“ ochráncům přírody, ale pro změnu zase mnohým památkářům. O „politickém přínosu“ této instituce k rozeštvávání společnosti se rozepisovat raději nebudu, nebylo by to zrovna nejvhodnějším „prázdninovým tématem!

V tomto svém příspěvku jsem chtěl naznačit jakými způsoby, poplatnými aktuálnímu politickému vývoji či kultu osobnosti,lze u nás stále ještě efektivně pokrývat morálně nečistý, a tudíž zcela nepřijatelný, způsob vlastní obživy. Podnikatelské strategie „ala Viktor Kožený“, často umně naroubované na apologety„ pravdy a lásky“, jsou stále zde a obávám se, že nám „ruku v ruce“ mohou způsobit ještě mnoho “lži a nenávisti“ a přirozeně také bídy!

Jiří Valenta

O co jim vlastně jde? O spravedlnost a pravdu nikoliv!

O co jim vlastně jde? O spravedlnost a pravdu nikoliv!

Jiří Valenta 

29. ledna 2023
Komu? Realizátorům a sympatizantům politiky koaliční vlády pod tvůrčí taktovkou ODS, kteří k snazšímu prosazení a realizaci svých elitářských a transatlanticky submisivních cílů trvale nadužívají takových termínů, jako je spravedlnost, pravda, demokracie, či svoboda.

Koalice bojuje o možnost další manipulace veřejností!

Koalice bojuje o možnost další manipulace veřejností!

Jiří Valenta 

12. ledna 2023
Poněkud stranou hlavních zpráv, či palcových novinových titulků, tedy za přísně zaranžovaného mainstreamového nezájmu, se odehrávalo v poslanecké sněmovně druhé čtení novely Zákona o České televizi (a Českém rozhlasu),...

Realizace projektu “Gigafactory” v Líních byla od počátku daná!

Realizace projektu “Gigafactory” v Líních byla od počátku daná!

Jiří Valenta 

6. prosince 2022
Situace s realizací projektu výstavby obrovské továrny na autobaterie do elektrovozidel firmou Volkswagen,..

Nemají se prý rádi, ale pro funkce jsou kamarádi!

Nemají se prý rádi, ale pro funkce jsou kamarádi!

Jiří Valenta 

29. září 2022
Skoro až chorobně projevované, názorové, ale i mnohdy i osobní, animozity doprovázely před nedávno skončenými obecními volbami v Plzni...

Sliby se slibují, ale kdo se potom raduje?

Sliby se slibují, ale kdo se potom raduje?

Jiří Valenta 

10. září 2022
Ten, kdo se rozhodne volit podle toho, co se mu halasně naslibuje několik málo týdnů před otevřením volebních místností, nebývá na tom v konečném výsledku nikdy o mnoho lépe....

Plzeňský kraj klesá k “finančnímu dnu, ale někteří na palubě stále tančí!”

Plzeňský kraj klesá k “finančnímu dnu, ale někteří na palubě stále tančí!”

Jiří Valenta 

30. srpna 2022
Situace na trhu s energiemi je více než hrozivá, o čemž se není nutné rozepisovat!

Souhlasíte s tím, že odbory pohrozily vládě vyhlášením generální stávky?

Ano
transparent.gif transparent.gif
51%
Ne
transparent.gif transparent.gif
24%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
25%